Pilguheit varasalve – jaanuarikuu

Jõu mees!

Nii tuleb muuseas tervitada Ott Kiivikat. Aga ma arvan, et see tervitus sobib teile ka.

Kuidas läheb? Kas olete oma jõulupuud juba istikuäridesse tagasi viinud? Ärge öelge, et olete prükasse visanud! Kui nii läks, siis järgmiseks aastaks väike säästunipp teile juba varakult ette ära: http://fortune.com/2018/01/11/woman-returns-dead-christmas-tree/

ÕUDNE. Jaanuar on lihtsalt nii ropp vastik kuu, et selle võiks vabalt kalendrist üldse ära jätta. Tõmbaks detsembrist otse veebruarisse ja olekski olemas. Kuigi ega siin 2018. aastat ka enam palju alles polegi. Jaanuar on läbi, veebruar on nii lühike, et põhimõtteliselt paar päeva, siis on juba kevad, mille otsa tuleb jaanipäev ja vb mõni palav üle +15 kraadine suveilm. Siis on september, mis läheb ka alati kärmelt mööda ja vaikselt ootad jõule ja noh, siis ongi valmis. Ära muretse, kui sa oma 2018. aasta eesmärkidega maas oled – aasta on põhimõtteliselt läbi nagunii juba ja kohe hakkab see uus-aasta-uus-mina sitt pihta jälle. Aeg seada 2019. aasta eesmärgid tasapisi.

Kas kedagi huvitab, miks ma jaanuari vihkan? Sest mulle tundub, et teistel pole jaanuari vastu midagi – tegin Orkutisse kommuuni “Jaanuar saks”, aga mitte üks inimene pole liitumiskutset vastu võtnud. Üldse on seal kuidagi vaikseks jäänud. Aga jaanuar on rõlge, sest esiteks on pime. Lõunal on korraks valge ja siis tõmban käbe palitu selga, et kuhugi mingit vintsket päevapraadi sööma minna, aga selle ajaga, kui ma kontoris trepist alla jõuan ja õue saan, on uuesti pime jälle. Lisaks on jaanuaris vaja kõik tohtrid läbi joosta ja uueks aastaks ülevaatus läbida, et oma kõige ilusamat aega elus enneaegse südari hinnaga tööandjale müüa. Siis kulude poolelt veel on jaanuaris hea aeg kõik suvised tuusikud ära osta, mis üldiselt võtab hea osa raha, kui just bussiga reisida ei meeldi. Nr 18 bussiga. Pääskülla. Ja lõpuks veel vana hea külm – isegi armastatud rahvalaulik Eerih Kriiger pidi mingis parklas on nahast kraani välja võtma ja kehasooja uriiniga autolukku üles sulatama. Vist läks mehel nii õnnetult, et tabas selle ainsa valge hetke päevas… Mäletad, see hetk, kus ma tavaliselt lõunale püüan minna?

Screen Shot 2018-01-30 at 16.27.45

Te vist juba arvate, et feilisin terve jaanuari? Haa, raisk, pettuma peate, rahaliselt oli jumala okidoki kõik ja minu jaanuari suurim pettumus oli hoopis see, et vaatasin kaarti ja sain teada, et Kirde Saia tehakse üldsegi edelas! Vat see on löök allapoole vööd. Leibur, ma nõuan vastuseid. Kompensatsiooniks võite mulle selle punapea numbri saata. Või kastitäie saia.

LeiburiKL-Kirde-sai-330g

Liigume edasi asjaga. Tsiteerides mu tulevast (eks) abikaasat: “Kus kõik papp on, mis tööandja sulle kuu alguses kontole kandis?” Mida ja kui palju jaanuar mu rahakotis tegi ja mis on värske Krati väärtusnumber – kohe näete.

Ma olen tänase seisuga väärt umbestäpselt 42 260,00 eurot. Ema muidugi ütles, et tema jaoks olen ma maailmas kõik. Palusin selle eurodeks teisendada, aga head vastust ei saanud. Jään selle 42k juurde siis hetkel.

Järgneb sisseviskaja ehk see osa, mis vabastab mind igasugusest vastutusest ja näitab ära kõik rahaliste pottide suurused. Lugege läbi, ma olen seda uuendanud:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Veebruari alguses teen ülevaate jaanuari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti börsil (kuu alguse seisuga krattimas 6 254,10 eurot);

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil (kuu alguse seisuga krattimas 10 158,15 eurot);

www.twino.eu Twino sotsiaalvõlgade keskkonnas (kuu alguse seisuga krattimas 8 524,37 eurot);

www.estateguru.io ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (kuu alguse seisuga krattimas 1 723,72 eurot);

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses (kuu alguse seisuga krattimas 1 324,13 eurot);

Elhavee Kasvukonto ja Eesti fondid (kuu alguse seisuga krattimas 560,14);

Muud laenud ja investeeringud (kuu alguse seisuga väärt ca 13 491,00 eurot).

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 42 260,00 eurot, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu. Ja kurikuulus Coinbase, kus mu raha väärtus kõigub nagu Kriiger oma auto küljes (kui terve postituse vältlel püüda samade võrdluste juurde jääda). Hetkel on see 200-300 euro juures…

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki 2018. aastaks:

1) Saada iga kuu vähemalt ühe pensioni mahus passiivset raha (see on umbes 363,75 eur);

2) PURGIS. Anda mõni intervjuu või avalik sõnavõtt Rahakratina oma rahade teemal (kusjuures üks väike jupp minust juba on Kristi Saare uues Maksuraamatus ja midagi pidi Raha-Jaagu Papipiibli uude täiendatud versiooni tulema, kus Madis “Pokkerinägu” Müür mind avalikult laimamavat. Aa, ja mu 1000 euro väljakutse korjas Äripäev üles… kui ma pikalt nende postkastis nutsin… ja Investor Toomasele isiklikult kalendri kohale viisin… koos šokolaadiga… ja kes ei näinud, siis uus portaal Rahajutud tegi minust korraks kaanepoisi https://rahajutud.ee/rahakratt-eestlaste-finantsdistsipliinist-kui-plekki-on-siis-on-pidu-kulmudeni/);

3) Saada kroonimiljokaks nagu oli näiteks Tiiu Silves ehk rebida kogu oma mammona väärtusnumbriks 64k (täna on see tsirka 42k).

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Raha suutsin endale jaanuaris kokku tassida 3 060,87 eurot. Tööl saan umbes 2,5k kanti palka, olenevalt raamatupidaja intiimelust, ja sellele tulevad lisaks siis erinevad projektid, alimendid, intressid jne.

Kogu sisendpapist oli 264,87 eurot see osa, mis luba küsimata ise sisse tuli ja mis peaks ka siis tootma, kui ma otsustan mitte kunagi enam korterist välja minna ja päevad läbi Tarhunni juua ja linnupiltidega puslesid kokku panna. Mintos ja Twino olid jaanuari peamised panustajad nagu ikka olnud on. Kui aasta eesmärk on iga kuu passiivselt pinsi jagu pappi saada, siis jaanuaris panin küll pehme teibaga lati alt läbi. Maru kasinalt kasvab see igakuine number – nullist sajani ajamine käis kuidagi nagu lihtsamalt. Nüüd suuremaid numbreid taga ajades on keerulisem. Kas asi on selles, et lihtsam on märgata 78 ja 88 eur vahet kui 278 ja 288 eur vahet? Financial mindf*ck…

Uuele ringile läks kogusummast 47,5% ehk jämedalt 1 453 eurot. Siit sai kõige suurema puraka Twino, mida püüan Mintosele järgi aidata ehk 10k kokku saada sinna. Kõik intressid lähevad alati uuele ringile – näiteks Mintoses olen terve tegutsemisaja (ca 2 aastat) jooksul teeninud 900 eurot.

Selline oli jaanuar. Kas te ikka mu seda 1000-euro väljakutset ka teete vä? Kuidas läheb? Lisamotivaatorina tahan juba järgmisel kuul ägedat noosi välja loosida neile, kes omadega rajal püsivad.

Aitäh ja muzid püxi, ää!

Järgneb väljaheide:

Saame koos rikkaks ehk kui sa pole täna (ikka veel!?!?) investeerimisega alustanud, siis ma annan sulle päris rahas mõõdetava finantsjalalöögi tagumikku.

Variant 1.

Tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga EGU09006. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga seda linki: https://estateguru.co/login/auth?userPromotionCode=EGU09006

EstateGuru platvormil teenivad investorid atraktiivset tulu investeerides kinnisvaraga tagatud laenudesse ning ettevõtjad saavad kiirelt ja efektiivselt soodsa ligipääsu kapitalile oma plaanide realiseerimiseks.

Variant 2.

Tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Here is an example of how this works. Daniel refers Sara who starts investing via Mintos marketplace. After 30 days the average invested balance Sara has had over the period is EUR 3,500, so we will credit 1% of EUR 3,500 (or EUR 35) into Daniel’s investor account, and another EUR 35 into Sara’s investor account. After 60 and 90 days we will review the average invested balance again and, if it increases, credit both Daniel’s and Sara’s investor account accordingly.

Liitumiseks mulju seda linki: https://c.trackmytarget.com/y8fr3p


28 kommentaari “Pilguheit varasalve – jaanuarikuu

 1. Nüüd kui oled paar aastat askeldanud, oskad ehk nõu anda kust poolt on mõttekam alustada? Sul nüüd mammonat üksjagu siin ja seal, aga kui teha krattimises alles esimesi tõsiseid sammes, siis millega tasuks alustada?

  Meeldib

  1. Huuuh, keeruline öelda… loe mu esimesi poste – mina alustasin sotsiaalrahastusega (Mintos ja Twino) ja vaikselt näppisin aktsiaid. Alusta äkki sellega, et mingi paar kuud pane lihtsalt kõrvale raha – tekita see harjumus. Ja edasi tee mõnda ühisrahastusse kasutaja, näpi, tutvu. Tundub loogiline, oli mingit abi praegu sellest?

   Liked by 1 person

   1. See oli ikka täielik Politseikroonika seal. Hommikul stuudiosse sõites vahetasin 4 korda busse, et jälgi segada, harjutasin mitu päeva sokk suus rääkimist (note to self: teinekord võtan puhta soki), pilt udutati, hääl moonutati jne. Ja kui praeguseks hetkeks mind röövitud ei ole, siis läks asi ilmselt radari alt nagu planeeritud.

    Liked by 1 person

 2. Ma võtan ka lisaks kõigele muule 1000 euri väljakutsest osa aga ma kohendasin seda natuke endale sobivamaks. Nimelt valin nädalate lõikes summad välja ja löön kokku ning kuu alguses kannan kõik korraga teisele kontole, siis on kuuks ajaks rahu majas ja ei pea oma pead sellega rohkem vaevama 🙂

  Meeldib

 3. Tervitus! Kaks küsimust. Esiteks miks Twinosse panustad kui Mintoses võimalik oluliselt suuremat intressi teenida ja teiseks peaks minule teadaolevalt Mintose soovituskoodi kampaania tänase seisuga läbi olema saanud? Edu!

  Meeldib

 4. Kui Mintoses investeerida, siis miks peaks keegi valima pikaajalise laenu? Kas pole mõistlikum võtta alati buyback guaranteega kuni 1 kuu pikkused laenud? Saad kiiresti raha tagasi, teenid sellelt 10-13% ja investeerid kohe uuesti. Või on mul miskit kahe silma vahele jäänud? 🙂

  Liked by 1 person

 5. mida arvad mintose 17% intressiga autolaenudest? BIG tagasiostugarantiiga. tundub päris hea, isegi liiga hea et tõsi olla. samal ajal twinos pakutakse u 11% intressiga laene. mõtlen twinost raha välja võtta ja hoopis mintose 17% laenudesse investeerida

  Meeldib

  1. Ma neid ligi võtnud ei ole, aga arvan neist hästi. Minu taktika on olla lühikestes laenudes, sest vahel on mujal paremaid pakkumisi ja siis ma võtan osa rahhi käbe välja.

   Meeldib

 6. Tere!
  Kas oled Mintosesse mingit muud valuutat peale eurode ka kandnud? Näiteks hetkel seal jäid silma Gruusia tarbimislaenud, 18% määraga, aga LARides.

  Meeldib

  1. Tsau, Liina! Minust on need larrid jne puutumata jäänud. Vb peaks selle ette võtma, aga mul läheb nii palju aega töö tegemisele ja siin blogiga hullamisele, et ma ei jõua analüüsida kõiki Nigeeria ja Vanuatu laene kahjuks.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s